top of page
Nechte se inspirovat

že téma textilního průmyslu není bezvýchodná deprese, ale stačí jen pár drobnostní u každého z nás, abychom začali změnu.

Anotace přednášky

Módní průmysl v souvistech

  1. část Letem (módním) světem 

Kde se vzal fenomén SHEIN? Co stojí za raketovým růstem secondhandového trhu? Co je to greenwashing a jak na něj nenaletět ? Je udržitelnost skutečnou výzvou nebo jen byznysovou příležitostí? A existuje vůbec udržitelná móda?

časová dotace: 45 minut

 

2. část Příliš rychlá móda

V kontextu první části přiblíží tři na sebe navazující bloky alarmující skutečnosti související s výrobou oděvů.

a) Kde začíná příběh našeho oblečení?

Bavlníkové pole, ropná rafinérie nebo mongolská pastvina - všechny naše oděvy začínají svůj život jako suroviny, ze kterých se vyrábí textilní vlákna. Jaké negativní dopady na naše životní prostředí přináší současná nadprodukce oděvů?

b) Proč si vytvořit funkční šatník?

Koupit si něco nového na sebe je často záležitostí na pár kliknutí. Co o nás vypovídají impulsivní nákupy a jak si definovat svou vlastní oděvní uniformu? 

 

c) Kam s oblečením, které už nenosíme? 

Za poslední dekádu vzrostl počet oděvů, které vlastníme o 60 %, snížila se jejich kvalita a zkrátila se i doba, po kterou oděv nosíme. Jak můžeme smysluplně protřídit svoji skříň a proč už v tomto směru dávno neplatí “na charitu dobrý!”?

časová dotace: 90 minut

 

3. část - diskuze 

časová dotace: 30 minut

Cena: 9 500,-

(nejsme plátci DPH, plus cestovné mimo Prahu)

Celková časová dotace: 2,5 - 3 hodiny

 

Veronika Blabla Hubková

vás provede workshopem. 

I když se situace v módním průmyslu od doby, co napsala knihu "Příběh skříně" stále rapidně zhoršuje, nikdy nepřestala věřit v důležitost hledání udržitelných řešení a postojů v našem oblekání. 

A aktivně se o ně zasazovat.

bottom of page