top of page
DSC_1012.jpg
 • What non-profits do you support?
  Information about supported projects can be found HERE.
 • How does support work?
  Our goal is to create free finance. We donate all profits from sales to selected projects freely and in confidence. We do not ask for proof of how the funds were handled, nor do we limit their use. All this thanks to the fact that we know the supported projects well.
 • Are you going to support other projects as well?
  Yes. As Moment grows, it gradually adds other supported non-profits. Our goal is to expand the community of donors, open new stores and, thanks to this, support more non-profit projects.
 • Jak funguje přijetí nové neziskovky
  Novou neziskovku přijímáme na základě důkladného výběru, neboť: - chceme mít pestré spektrum neziskových organizací - činnost neziskové organizace nám dává smysl - podporujeme malé neziskovky - potřebujeme prima komunikující a spolupracují tým Nezisková organizace dostane "svůj" obchod - svou "výkladní skříň" a je rok tzv. ČEKATELSKOU NEZISKOVKOU: - nedostává žádné finance - spolupořádáme eventy - zkoušíme, jak nám bude spolupráce fungovat Po roce se zařadí do naší neziskové rodiny.
 • Mám další otázky.
  Pokud máte nějaké další otázky, neváhejte nás kontaktovat. Mailem, telefonicky nebo přes sociální sítě. Snažíme se odpovídat co nejrychleji. Kontakty zde
 • Co mohu darovat?
  Prosíme o věci krásné a ve funkčním stavu, které můžeme dále prodat: oblečení (dámské, pánské i dětské, jakékoliv sezóny) obuv (dámskou dětskou, pánskou) doplňky (např. kabelky, čepice, šátky, šály, pásky atp.) veškerou bižuterii bytový textil (např. ložní prádlo, ručníky, záclony, ubrusy atp.) sklo a keramika (např. nádobí, kuchyňské vybavení, vázy a dekorace) knihy (ne starší 20 let) hračky a předměty pro děti (např. kočárky, autosedačky, dětský textil) *Tip: Kousky, které už nejsou zachovalé a vhodné k prodeji můžete vložit do textilních kontejnerů, které se určeny k jejich další cirkulaci či recyklaci.
 • Co nedarovat?
  Prosím myslete na to, že pečlivým přichystáním daru, šetříte naše náklady a nezatěžujete náš chod věcmi, které pracně svážíme, třídíme a nakonec řešíme, co s nimi dále, protože nejsou prodejné. Velké díky za vaši podporu naší práce. Pokud nám chcete opravdu pomoci, nedarujte nám prosím: - oblečení na tzv. donošení nebo vhodné pro sociálně slabší - oblečení špinavé, zapáchající, potrhané - pozůstalosti po prarodičích (naše zkušenost je, že 95% pozůstalostí neumíme nijak využít, jedná se z většiny o oblečení, o které zákazníci nemají zájem výjimku tvoří speciální retro kousky, které už dnes mají historickou hodnotu) - oblečení a doplňky s potiskem reklamního loga - knihy starší 20 let - nefunkční hračky - elektroniku Takové dary bohužel musíme na naše náklady likvidovat. V OBCHODECH SPOLEČNĚ S NAŠIMI PANÍMI PRODAVAČKAMI DARY PŘEBERETE. MŮŽE SE STÁT, ŽE VAM NĚKTERÉ KOUSKY VRÁTÍME.
 • Where can I donate?
  There are several ways to donate: 1) FROM ANYWHERE - Thanks to the cooperation with Zásilkovna, you can send a package of gifts up to 5 kg from any delivery point of Zásilkovna for free more HERE. 2) IN STORES - You can bring the gift in person to any of our stores. You can find the addresses HERE. 3) IN PUBLIC PLACES - 4) IN STOCK - If you have a large amount of donations and you are from Ostrava, you can donate at our central warehouse during opening hours.
 • What happens to donated clothes?
  All donations first go to the central warehouse in Ostrava, where our ladies sort them - according to quality, type and season. The clothing is then distributed to our stores in Ostrava and Prague. We do not receive any subsidies or grants for our operation. That is why we will first cover our operating costs and then donate all profit from sales to 6 Czech non-profit organizations. You can find more information about supported organizations HERE.
 • Jak darovat přes Zásilkovnu?
  Kompletní návod jak je možné nám poslat dar prostřednictvím našeho Zásilkovny najdete tady. Je to jednoduché. Až si vygenerujete kód pro odeslání zdarma, stačí balíček o maximálních rozměrech 40 x 50 x 60 cm a váze 10 kg odnést na jakékoliv podací místo Zásilkovny (nelze odesílat přes Z-Box). Prosíme, využívejte maximálních rozměrů balíků. Za každou odeslanou zásilku totiž platíme. Děkujeme za pochopení. <3 Perfektní bude, když nám do balíčku přidáte také Vaše jméno a kontakt. Dáme Vám vědět, že zásilka dorazily v pořádku.
 • Mám další otázky.
  Pokud máte nějaké další otázky, neváhejte nás kontaktovat. Mailem, telefonicky nebo přes sociální sítě. Snažíme se odpovídat co nejrychleji.
 • Kde všude mohu nakoupit?
  Nakoupit můžete v našich nadačních second handech v Ostravě a Praze. Adresy, kontakty a otevírací dobu najdete tady.
 • What happens to the money from the sale?
  We are a non-profit organization, we sell donated items and donate all profits to supported projects. Our collection and sale of objects takes place within the framework of a registered public collection. It is therefore governed by Act No. 117/2001 Coll With your purchase, you are contributing to the public collection account maintained for the non-profit company Moment Czech Republic.
 • Kdo provozuje nadační second handy?
  Obchodní síť nadačních second handů Moment provozuje Moment ČR, obecně prospěšná společnost.
 • Is it possible to complain about the goods?
  We do not claim or exchange goods. We do not refund money. We always try to find a way to reach a mutual agreement, but since we sell second-hand clothes, we cannot determine after a few days whether the possible defect was already on the clothes at the time of sale. In general, there is no legal obligation to claim second-hand goods. Thank you for your understanding.
 • Mám další otázky.
  Pokud máte nějaké další otázky, neváhejte nás kontaktovat. Mailem, telefonicky nebo přes sociální sítě. Snažíme se odpovídat co nejrychleji.
bottom of page